Araç Trafik Cezaları Maddeleri

Trafik cezaları konusunda araç sahiplerinin pratik bir şekilde trafik ceza sorgulama için linkleri tıklayarak ceza konusu, ceza ne kadar (tutarı ve ceza puanı), cezanın kime uygulanacağı ve diğer açıklamalarının olduğu web üzerinden kolay bir şekilde ulaşılabilmesini sağlayan ve trafik konusunda bilinçlenmeyi amaçlayan web sitemiz hizmetinizdedir.

Tüm trafik cezaları için girişler tamamlanmış ve 2016 yılına göre güncellenmiştir. Görsel olarak sizlere daha iyi bir sunum sağlama çalışmaları devam etmektedir.

Resimli trafik cezaları üzerinden diğer popüler cezalara ulaşmak için Lütfen Üst Menüde bulunan Sorgulama başlığını tıklayınız. Burada yer alan bilgiler trafik cezalarının asli amacı olan trafikte can ve mal güvenliğinin  korunması amacıyla caydırıcılığın sağlanmasına hizmet etmek amaçlıdır.

47/1-b Kırmızı ışıkta geçme cezası51/2-a aşırı hız cezası ne kadar kaç para51/2-b aşırı hız cezası ne kadar kaç para

48/5 Alkollü araç kullanma cezasıemniyet kemeri cezasıaraçta cep telefonu ile konuşmanın cezası ne kadar

trafik sigortası yaptırmaaraç muayene süresi geçmişlpg ruhsata işletme

Trafik Ceza Maddeleri

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu Maddeleri üzerinden oluşturulan trafik ceza maddeleri sayfalarımız 2016 yılı yeniden değerleme oranına göre güncellenmiştir.

Trafikte Sorumluluk Hareketi

trafik cezalarıBu hareketin gönüllü destekçisi olan web sitemizin direk olarak bu hareket ile resmi bir ilişkisi bulunmamakla birlikte trafikte uyulması gereken kurallar konusunda halkımızın bilinçlenmesi için yapılan bu çalışma ile bu hareketi desteklemektedir.

Trafik Cezaları için Yorum

Trafik cezaları için yapılacak yorumlar ile içerikte yer alan bilgilerin daha doğru ve iyi anlaşılması amacıyla sizlerin desteğini bekliyoruz.

trafik ceza maddeleri

Trafik cezaları

İlgili ceza sayfalarının altında madde ile ilgili bu ceza için kullanılan ifadeler başlığı altındaki içerik ceza maddesinin içeriği olmayıp ceza hakkında fikir sahibi olunması amaçlı olarak yer almaktadır. Aynı şekilde resimli gösterim sadece fikir sahibi olunması amaçlı olup, bazı resimler ceza içeriği konusunu tam yansıtmamış olabilmektedir.

Bu çalışma trafikte bilinçlendirmeyi amaçlayan bir çalışma olup içeriğindeki bilgilerin kullanımından sadece kullanıcıları sorumlu olup oluşacak durumlar hakkında trafikcezalari.web.tr herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Web sitesi içeriğindeki bilgileri kullanan herkes bunu kabul etmiş olur.

Web sitesi içeriğindeki maddelere pratik olarak ulaşmayı sağlayıcı çalışmalarımız devam etmektedir. İlginize Teşekkür Ederiz.

Araç Trafik Cezaları Maddeleri” üzerine 8 düşünce

  1. Aracimin camlari dilimli olup tirafik ceza konumunda yeri olup olmagidini ayni zamanda bunun cezasi TL olarak neye ta kabul ediyor bir de bu yüzden aracimi baliya bilirmi bilgilendirseniz şimdiden tes ederim

  2. öncelikle böyle bir site kurduğunuz için tşk ederim
    01 10 2013 tarihinde 51 promül alkol çıktı bende 6 ay ehliyetime el konuldu alınış tarihi (( 31 01 2013 ? görünüyor ceza bitiş ise 31 04 2014 yani ((30 )gün yasal süreden daha fazla gözüküyor bunun için ne yapmalıyım 1 promil fazla ehliyete el koymaya yetermi .

    • Yasal sınır 0.50 promildir, yani 0.51 promil olması ehliyetinize el koymak için kanuni açıdan yeterlidir. Sürücü belgenizi geri alacağınız süreyle ilgili olarak yanlışlık olduğunu düşünüyor iseniz herhangi veya en yakın trafik birimine giderek (size işlem yapıldığını gösteren evraklar ile birlikte) gerekli düzeltmelerin yapılmasını isteyin, kısa sürede halledilebilecek bir meseledir.

  3. iyi günler benim B EHLİYETİM VAR ama 100 lük motor kullanıyordum.A2 EHLİYETİM OLMADIGINDAN KESİLECEK CEZA MİKTARI NEDİR VE BUNUN HAKKINDA YETERSİZ EHLİYETMİ YOKSA EHLİYET YOK DİYE Mİ.

    • 2918 sayılı karayolları trafik kanunun 39/1-a maddesi gereğinse 1407 tl trafik idari para cezası ve araç sahibi siz değilseniz aynı miktarda araç sahibine yazılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir