Trafik Cezası Madde 34

Trafik Cezası Madde 34

araç muayene süresi geçmiş

34 Muayenesiz araç kullanma

Araçların muayene süresini geçirmek,

2018 Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?)

108,00 TL ( Peşin 81,00 TL)

Ceza Puanı (Sürücüler için)

10 ceza puanı

Ceza Kime Uygulanır

 • Sürücülere

Trafikten Men

 • Araçlar

Diğer Hususlar – Açıklamalar

Bu ceza için kullanılan ifadeler

 • araç muayene gecikme cezası
 • muayenesiz araç kullanma cezası
 • trafikten men
 • trafik polisi kontrol
 • karayolları trafik kanunu 34.madde

Trafik Cezası Madde 34” üzerine 15 düşünce

 1. böyle adalet zihniyetine ben.işyerin arabasını muayenesi geçik diye ellikere uyarırsın,işyeri sahibi yaptıracaz diye diye sallar,günün birinde trfaik çevirmesinde araça bağlanırhaklı olarak. buraya kadar herşeye tamamım.lakin aracın muayenesizliğinden kaynaklı olan madde 34 ceza tutarı neden muayene sürücü siciline işller.muayene öncesi borcu yoktur noktasında neden bu işlenmez.araçö sahibinin ihmalkarlığını neden çalışlanlara kitlerler.

  • Merhaba 28 Eylül 2017 tarihinde kayınpederimin renault kango ticari aracını kullanırken polis kontrolünde aracın muayene süresi geçtiği için kendi adıma 95 TL ceza yedim. 7 gün izin belgesi verdiler. 7 gün içinde muayeneyi yaptırırsanız bir sorun olmaz yaptırmazsanız araç bir dahaki sefere men edileceğini söylediler.

 2. cingeneye yetki vermisler misali ya adam kafasina gore durup dururken ceza yazmaya kalkiyo performans yapiyo heralde hakliysam sonuna kadar savunurum sonuc nereye varirsa varsin

 3. 34. Maddeden bende rutin kontrolde 95 tl ceza kesti memurlar araca degil surucuye kestiler bizimmi odememiz gerekiyo arac sahibi tamam diyor lakin 1 ay oldu odemedi ne yapmam getekiyo bilen varsa cevaplarmi .05322503755

 4. 2014 yılının 8 ci ayında ticari servis aracında işe başladım aynı gün ruhsatı kontrol ettiğimde araç muayenesinin geçtiğini gördüm şirket yetkilisini aradım durumu söyledim onlarda tamam biz biliyoruz sorumluluk bize ait dediler 2015 in 2 ayında polis uygulamada muayene yok caza yazıcam dedi ve yazdı fakat cezayı benim tc no ya yazmış ceza bede gözüküyor sirket yetkilisine durumu izah ettim biz ödeyelim dediler fakat ödemiyorlar cezada bende yani sürücü de gözüküyor bu işten nasıl kurtulurum bilen varsa söylesin lütfen teşekkürle

  • Şirket cezayı ödemezse, ceza senin sorumluluğunda kalır, aracı satsalar bile, noter ceza sende gözüktüğü için satışı engelleyici bir durum olarak görmez, o yüzden ruhsat sahibi şirkete baskı yaparak ödetmeni tavsiye ederim.

 5. Geri izleme: Araç Trafik Cezaları - Trafik Ceza Maddeleri

 6. Bugun araba oturup muhabbet ederken polis yanasti gbt yapti. Plakayi sorgulatti arac men gozukuyor dedi sebep nedir dedim 34.maddeye gore dedi muayeneden oldugunu arastirdim. Ama benim aracin muayene tarihi 29.11.2016 da doluyor. Cok sacma sistememi yansitmiyolar ne yapiyolar anlamadim

  • Öncelikle aracın muayenesi yapan TÜVTÜRK istasyonu hangisi orayı arayarak kayıtlarını kontrol ettir, eğer orada bir sorun yoksa o zaman aracın kayıtlı bulunduğu Trafik Tescil Şubesine git ve ruhsatlarını göstererek kayıtlarının tetkikini rica et, orada da sorun yoksa son olarak aracın bağlı bulunduğu vergi dairesinden plakanın kimin adına tescilli olduğunu öğren, burada da bir sorun yoksa işte o zaman Sulh Hukuk mahkemelerinde hakkını arayabilirsin… Ama illaki bu üç kurumdan birinden pardon ifadesini duyacaksın. Cevap her ne kadar geç olsa da belki sonraları başına birinin gelirse diye cevapladım.

   • Muayeneden 2. yakalanma sebebiyle aracı men ettiler. Çekiciyle 7 gün izin verildi işlemi yaparak aracı bıraktılar. Amam çekiciyle değil kullanarak çıkmama izin verdiler. Şimdi 2. kez tekrar bağlandı. Bana tekrar süre verirler mi?

 7. Sn. Ali bey başlıca olarak ben bir yetkili değilim fakat bir yorumda bulunmak istedim.
  Aracınıza kesilen rapor ile birlikte mahkemeye başvuruda bulunarak cezayı kesen polis ve ya jandarma hangisi ise zaten kendi ismi ve sicili yazıyor raporda, bu kişiyi dava ediniz.
  Kesilen cezanın iptaline ve cezayı yazan kişinin olmayan bir nedenle yazmış olduğu ceza için kendisine de dava da bulunun.
  Tazminat gerekirse tazminat alın öyle bir şey olmuyor ise bile kendisine bir ceza yansımasını talepte bulunun.
  SAYGILARIMLA

  • yetkili olmayan kişi, polisten çok ceza yemişe benziyorsun, helal olsun onlara, kime ceza yazcaklarını iyi biliyorlar demek ki. )))))))))

   • senin gibi ön yargılı insanlar varken hiçbişey degişmez,konu hakkında bilgin varsa yazarsın yoksa susarsın

 8. Sayın yetkili,
  34 FM 8445 plakalı Fiat Grande Punto aracımın, 13/11/2012 tarihinde 340211 numaralı muayene istasyonunda 14/11/2014 tarihine kadar geçerli olan muayenesi yapılmıştır. Hiç bir trafik cezası yoktur. Fakat bugün 04/08/2013 tarihinde aracım trafikten madde 34 gereğince men edildi. Bu maddenin de Araçların muayene süresini geçirmek olduğunu öğrendim. Muayenesi yapılmış olan aracımın nasıl bu madde yüzünden trafikten men edildiğini öğrenmek istiyorum.
  Saygılarımla.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir